Aktualnie masz 0 ofert w schowku

Karpaty
Inwestycje Karpaty


Inwestycje Karpaty

ATRAKCJE TURYSTYCZNE W GMINIE LUTOWISKA

Inwestor:
Gmina Lutowiska

Informacje:

  • Powierzchnia: m2
  • Cena: 0 zł

Lokalizacja:

  • Kraj: Polska
  • Województwo:Podkarpackie
  • Powiat: Lubaczowski
  • Gmina: Lutowiska

Wyślij znajomemu
Drukuj

 

Obszar gminy obejmuje partie Bieszczad najbardziej atrakcyjne pod względem przyrodniczym i turystycznym. Znajdują się tu wszystkie  formy ochrony przyrody tj. Bieszczadzki Park Narodowy, Park Krajobrazowy Doliny Sanu, Wschodniobeskidzki Obszar Chronionego Krajobrazu, liczne rezerwaty i pomniki przyrody. Jest to również część Międzynarodowego Rezerwatu Biosfery "Karpaty Wschodnie". Doskonały mikroklimat lokalny stwarza dogodne warunki wypoczynku oraz umożliwia uprawianie różnych form turystyki.

Gmina Lutowiska jest gminą turystyczną dlatego też dla turystów przygotowano: -12 ścieżek dydaktycznych, historycznych i przyrodniczych, -116 km trasy rowerowej -1598 miejsc noclegowych w tym 908 całorocznych w Ośrodkach Wypoczynkowych, Hotelach, Hotelikach, Schroniskach, Gospodarstwach Agroturystycznych, itp. -1136 miejsc konsumpcyjnych w obiektach noclegowych, restauracjach i punktach małej gastronomii                   -1 basen kryty w Ustrzykach Górnych -2 parkingi gminne dla autobusów i samochodów osobowych w Ustrzykach Górnych i Brzegach Górnych -2 wyciągi narciarskie w Ustrzykach Górnych, i w Gospodarstwie agroturystycznym w Dwerniczku -3 punkty z możliwością skorzystania z jazdy konnej w Wołosatem, Dwerniczku i Chmielu.

Walory turystyczne Gminy podnoszą występujące tu zabytki:

·        kościół murowany w stylu neogotyckim wybudowany w latach 1911-1914, mieszczący się w Lutowiskach,

·        cerkwie w miejscowościach Smolnik, Chmiel, Dwernik,

·        ruiny cerkwi w miejscowościach: Krywe, Hulskie,

·        zabytkowe cmentarze w miejscowościach: Smolnik, Caryńskie, Hulskie, Dźwiniacz Górny, Beniowa, Bukowiec, Sianki, Wołosate, Lutowiska, Brzegi Górne, Skorodne.

·        kirkut żydowski w Lutowiskach.

Aktualnie brak dodanych zdjęć.
Aktualnie brak dodanych plików.
Inwestycje Karpaty